Pora na trening

Zalet płynących z regularnego uprawiania sportu jest wiele. Do najważniejszych należą poprawa samopoczucia i wyglądu. Dlatego coraz więcej osób, nie tylko zmagających się z nadmiarem kilogramów, daje się przekonać do aktywności fizycznej.
Najwięcej wątpliwości budzi wybór odpowiedniej pory w ciągu dnia na wykonywanie ćwiczeń. Niektórzy przekonani są, że najlepszych efektów można spodziewać się po treningu, podjętym całkiem rano, wkrótce po wstaniu z łóżka. Jednak nie wszyscy zgadzają się z tym. Zgodnie z zasadami zdrowego trybu życia, śniadanie to ważny posiłek i nie powinno się przesuwać pory jego spożywania. Od niego zależy proces przemiany materii i właściwa praca układu pokarmowego w ciągu dnia. Są osoby, które rano czują się zmęczone, dopóki nie zjedzą pierwszego posiłku. Poza tym ranny wysiłek fizyczny nie sprzyja osobom, którym zależy na wzmocnieniu mięśni.
Każdy organizm jest inny, więc najlepiej dopasować porę ćwiczeń indywidualnie do własnych możliwości. Z treningu nie warto rezygnować ze względu na korzyści, jakie daje on w zamian.