Trening w warunkach domowych

Powiadają, że sport to zdrowie. I jest coś w tym. Dzięki temu, że się ruszamy nasze ciało pracuje. Ćwiczą się nasze mięśnie, kości i stawy, a my zachowujemy kondycję. Dzięki temu możemy zachować zdrowie przez długie lata. Ale jak właściwie mamy dbać o kondycję? Możemy chodzić na basen i siłownię, ale możemy ćwiczyć w domu.
Jeżeli posiadamy kawałek wolnej przestrzeni, chwilkę czasu i spokoju to możemy w domu wykonać wiele ciekawych ćwiczeń. Ćwiczenie na mięśnie brzucha sprawią, że będziemy szczuplejsi i bardziej stabilni. Dzięki pompkom zyskamy kondycję, wzmocnimy nasze ramiona, barki, mięśnie klatki piersiowej, brzucha i inne. A dzięki przysiadom wzmocnimy mięśnie nóg, pośladków, pleców, brzucha i spalimy wiele kalorii. Panie mogą wykonywać wypady w przód, tył i na boki. W przypadku pań przysiady będą również nadawały kształt pośladkom.
Wykonywanie powyższych ćwiczeń nie wymaga od nas posiadania żadnego sprzętu. Oczywiście przysiady możemy ćwiczyć z pewnym obciążeniem. Możemy wziąć ze sobą hantle lub sztangę. Ale to wyjątki i nasza wolna wola.