Trening w domu czy w klubie

Osoby, które chcą stracić na wadze mają dzisiaj sporo okazji do tego. Szeroka oferta klubów fitness zachęca do uczestnictwa w treningu. Jeżeli jednak nie mamy czasu lub oferta klubów nam nie odpowiada, możemy ćwiczyć w domu. A gdzie lepiej – w klubie czy w domu? Zależy od paru czynników.
Trening w domu ma wiele plusów. A jednym z nich jest naprawdę elastyczny czas treningu. Tutaj rzeczywiście trenujemy, jak chcemy i kiedy chcemy. Wiąże się to również z pewną odpowiedzialnością. Ponieważ nie kontroluje nas trener musimy sami siebie pilnować. W każdym razie jeżeli mamy mało czasu to trening w domu jest wybawieniem. Chodzie do klubu może być obciążeniem.
Trening w klubie ma pewne zalety. Ćwiczymy pod okiem trenerów, którzy nas skorygują i będą doradzać. Będą również oceniać nasze postępy więc jeśli chodzi o kontrolę to nie musimy się martwić. Kolejna sprawa to integracja z innymi ludźmi. Trening w klubie może być okazją do zawarcia nowych znajomości.
Jaką więc formę treningu wybrać? Zależy od naszego czasu wolnego, finansów i wielu innych czynników. A najważniejsze jest to, abyśmy byli zadowoleni.