Trening boksu atak i obrona.

W boksie, jak w każdej dyscyplinie należy wyróżniać obronę i atak. Warto zapoznać się z artykułem aby dowiedzieć się o ofensywnych ciosach i obronie w czasie walki.
Do podstawowych ciosów stosowanych w ataku należy na pewno wyróżniać ciosy sierpowe. Dochodzić będą do przeciwnika z boku. Odbywają się głównie w walce w półdystansie i odznaczać się mogą silną pracą tułowia.
Drugi rodzaj ataku należy wykonywać na pewno jako ciosy proste. W walce bokserskiej one pojawiać się mogą najczęściej. Bardzo duża skuteczność. Po nich można zaobserwować największą liczbę nokautów.
Jako techniki obronne w boksie należy przede wszystkim zaliczać odskok, odchylenie, zakrok i gardę. Do najczęściej stosowanych należy na pewno zaliczać gardę. To pasywna obrona, która ma na celu chronić przed wszystkimi ciosami przeciwnika. Zakrok to natomiast defensywa aktywa. W tym przypadku z nogi cofniętej do tyłu można uniknąć cios aby po tym wykonać skuteczną kontrę. Odchylenia to technika w defensywie, która ma na celu cofnięcie tułowia poza kierunek ciosów rywala.