Te składniki tracisz podczas treningu

Naturalną koleją rzeczy jest, że podczas treningu czy innego intensywnego wysiłku, obficie wydala się pot. Trzeba jednak pamiętać, że pot nie jest samą wodą, ale wraz z nim umykają cenne składniki, takie jak minerały.
Składniki mineralne pełnią w organizmie człowieka kluczowe role, więc nie można sobie pozwalać na ich beztroską utratę. Każdy ubytek należy jak najszybciej uzupełnić. Wraz z potem człowiek traci takie składniki mineralne, jak: wapń, potas, sód czy magnez. Każdy z nich ma w ciele człowieka do wykonania ważne zadanie, łatwo więc sobie wyobrazić, co dzieje się, kiedy ich zabraknie. Dochodzi do zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, co może prowadzić do różnorodnych schorzeń.
Utracone składniki trzeba jak najszybciej uzupełnić, a najlepszą ku temu sposobnością jest sięgnięcie po napój izotoniczny, który został stworzony z myślą o takich właśnie sytuacjach. Jego stężenie przypomina stężenie płynów ustrojowych, więc nawadnia ciało i uzupełnia składniki mineralne w bardzo krótkim czasie.

Redaktor nasyjon.pl

<img src="https://nasyjon.pl/wp-content/uploads/2019/08/bio.png" />