Sauna i prysznic naprzemienny po treningu.

Sauna jest świetnym uzupełnieniem treningów. Oczyszcza skórę, uspokaja, wycisza, relaksuje, przyśpiesza przemianę materii, poprawią krążenie, wpływa korzystanie na serce ( o ile nie cierpimy na żadne choroby układu krwionośnego) . Gdy jesteśmy zmęczeni po ciężkich ćwiczeniach lub fitnessie świetnie jest się wyciszyć w saunie i nabrać trochę sił.
Do sauny najlepiej chodzić raz w tygodniu w te chłodniejsze dni. Latem sauna raczej nie przyniesie nam wiele korzyści ale jeśli ktoś czuje się na siłach to oczywiście może korzystać. Natomiast prysznice naprzemienne możemy stosować codziennie. Również poprawiają ukrwienie skóry i korzystnie wpływają na jej wygląd, podobnie jak wizyta w saunie. Oprawiają też nasze samopoczucie. Prysznic naprzemienny o poranku działa jak kawa. Pobudza i poprawia humor. Jesteśmy wtedy odświeżeni i gotowi na spotkanie z nowym dniem.
Kontakt z wodą i wodolecznictwo jest bardzo skuteczną metodą na odnowę biologiczną. Aby korzystać z tego sposobu na zdrowie i relaks nie musimy wybierać się do spa. Prysznic naprzemienny i domowa sauna lub gorąca kąpiel z aromatycznymi olejkami z solą morską, w świetle świec i przy relaksującej muzyce w zupełności wystarczy żeby oderwać nas od codzienności.