Odżywki potreningowe skuteczne

Organizm poddany dużemu wysiłkowi fizycznemu nie będzie funkcjonował prawidłowo, jeżeli nie otrzyma właściwej porcji składników odżywczych, które pomogą mu się zregenerować. Bardzo ważny dla regeneracji potreningowej jest również zrównoważony czas wysiłku i odpoczynku. Sportowcy uprawiający większość dyscyplin sportowych muszą pamiętać o odpowiednim odżywianiu i czasie wypoczynku, bez którego żadne odżywki nie będą działały wystarczająco efektywnie.
Odżywki stosowane po wysiłku fizycznym mają za zadanie wspieranie procesów odbudowy. Dobrze dobrane suplementy będą przede wszystkim hamowały procesy kataboliczne, czyli rozpadu mięśni, oraz przyspieszały anabolizm (budowę) masy mięśniowej. Ponadto wpływają na regulację regeneracji powysiłkowej, skracają jej czas, co umożliwia szybszy powrót do ćwiczeń, zwiększają siłę, a także dostarczają do organizmu niezbędne składniki odżywcze, białka, węglowodany iin..
Odżywki potreningowe są dostępne w postaci preparatów z kreatyną, suplementów stosowanych na noc, które charakteryzują się wydłużonym czasem wchłaniania, jak również posiłków regeneracyjnych, stosowanych, jako zamienniki tradycyjnych dań.