Obowiązkowe rozciąganie przed każdym treningiem.

Stretching przed i po treningu to jeden z bardzo ważnych elementów w każdych ćwiczeniach. Dlaczego należy na nie stawiać, warto przeczytać ten artykuł aby się dowiedzieć o najważniejszych korzyściach z rozciągania.
Jedną z pierwszych zalet stretchingu jest zmniejszenie ryzyka kontuzji. Mięśnie, które są przykurczone to redukcja zakresu ruchu. W momencie przypadkowego pochylenia lub złej techniku uchwytu ciężaru można spodziewać się na bolesny uraz. Na pewno ciało, które jest elastyczne i bardziej gibkie ryzyko kontuzji będzie eliminować.
Rozgrzewka na pewno każdego może relaksować. To z pewnością jedna z bardziej spokojnych form aktywności. Podczas niej można zapomnieć o wszystkich problemach i skupić się jedynie na tym jak rozciąganie przed treningiem może wpływać na udany trening.
Rozgrzewka może przede wszystkim usprawniać krążenie. To właśnie dzięki niej można liczyć na polepszenie kondycji naczyń krwionośnych. Wszystkie mięśnie, które są rozciągnięte będą bardziej gibkie i elastyczne.