Jak wspomagać codzienny trening?

Każdy sportowiec wie, że nie tylko codzienny trening jest gwarancją odpowiedniej sylwetki oraz poprawiania swoich wyników sportowych. Poza ćwiczeniami ważna jest również dieta oraz zdrowy tryb życia. Sportowcy zdają sobie sprawę z tego, że używki znacznie zmniejszają wydolność ich organizmu – unikają więc zarówno narkotyków, alkoholu, jak i palenia papierosów (co znacznie zmniejsza objętość płuc). Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednia dieta – w zależności od aktywności sportowej warto dopasować ją tak, aby spełniała swoje podstawowe funkcje: dostarczała składników odżywczych, wspomagała regenerację mięśni oraz całego organizmu.
Dieta powinna być przede wszystkim bogata w białko, które pozwala na regenerowanie mięśni oraz zwiększanie wydolności i czasu ich pracy. W dalszej kolejności ważne są węglowodany, które dają nam tak zwanego “powera”. Bez nich nie uda nam się długo poćwiczyć.
Odpowiednia dieta zawiera zarówno warzywa, owoce, jak i pełnowartościowe mięso. Sportowcy mogą wspomagać się również odżywkami.