Interesujący trening cardio

Coraz częściej mamy ochotę zrzucić zbędne kilogramy. To chwalebne. Co więcej na przestrzeni lat powstawały przeróżne formy treningu. Ciekawym jest trening cardio. Inne określenia na tego rodzaju trening to trening wytrzymałościowy lub tlenowy. Przyjrzyjmy się mu bliżej.
Naczelną zasadą w treningu cardio jest to, że tkanki potrzebują tlenu. A im intensywniej ćwiczymy, tym więcej nasze tkanki go potrzebują. A po przekroczeniu pewnego poziomu, po którym niemożliwe jest dostarczanie tlenu, włączają się procesy beztlenowe. A ten etap nie jest już pożądany. Spowodowane jest to faktem, że tlen jest potrzebny do spalania tłuszczu.
W treningu cardio chodzi o umiarkowany wysiłek fizyczny. Treningiem cardio może być wchodzenie po schodach. To coś dla osób mieszkających w wieżowcach- zamiast windy przejdźmy się schodami. Oczywiście jeżeli mamy czas i ochotę. Inne przykłady treningu cardio to bieganie w miejscu lub krokodylki. Ważna jest miarowość i równomierność. Za duża intensywność nie jest tutaj wskazana.