Banany i treningi.

Trening sportowy to zazwyczaj duży wysiłek fizyczny a co za tym idzie wydatek energetyczny dla naszego organizmu. Aby nasz organizm szybko i sprawnie regenerował się po treningu, dobrze jest dostarczam mu stale budulca do tego celu.
Najlepiej jest zjeść coś piętnaście minut po treningu, kiedy już do naszego żołądka dopłynie krew i zaczniemy odczuwać głód. Uczucie głodu po treningu możemy być bardzo silnie i nie wolno wtedy powstrzymywać się od jedzenia jeśli jesteśmy dodatkowo na diecie. Menu najlepiej  zaplanować tak żeby po treningu zjeść coś kalorycznego i sytego. Ponieważ wtedy nasz organizm zaczyna się regenerować.
Zawodowi sportowcy po ważnych meczach lub turniejach potrzebują nawet tygodnia na pełną regeneracje. Po dużym wysiłku fizycznym nie grozi nam tycie. Podobno wtedy można nawet bez karnie raczyć się batonikami lub Fast foodami ponieważ organizm o wiele lepiej poradzi sobie z wydaleniem tego co szkodliwe. W śród tenisistów bardzo popularne jest spożywanie bananów jeszcze w trakcie meczu i tuż po meczu. Banany są bardzo kalorycznymi owocami i zawierają dużo węglowodanów. Ponad to są lekko strawne. Spożywane w trakcie meczu dostarczają energii. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie banany się do tego nadają.

Redaktor nasyjon.pl

<img src="https://nasyjon.pl/wp-content/uploads/2019/08/bio.png" />